Výuka

Škola se otevírá v 7:30.
Výuka se zahajuje v 8:30. Všichni žáci by měli být v 8:25 připraveni k výuce.
Dopolední blok: 8:30-10:00, 10:30-12:15
Oběd: 13:00-14:00h
Odpolední výuka/zájmové útvary: 14:00-16:00
Možnost vyzvednutí/odchod žáků: 13:45-14:00

Přehled odpoledních zájmových útvarů/kroužků:

Pondělí: Výtvarná tvorba s výtvarnicí Markétou/ výuka kytary, TURISŤÁČEK pro 1. a 2.roč,/ počítačová GRAFIKA pro 2. stupeň

Úterý: SPORTOVKY 14-15:45/ ROBOTIKA /MUZIKÁL - Hudebně- divadelní pro 2. stupeň

Středa: DIVADELNÍ - dramatická výchova s angličtinou 1. stupeň  / DESKOVÉ HRY ( od 2. roč. výše pro všechny)/ Přírodovědný EKOKROUŽEK pro 2.stupeň

Čtvrtek: KERAMIKA/  zábavná ANGLIČTINA ( native speaker)

nabídka: RUČNÍ PRÁCE (vyšívání, háčkování, šití ) od 3.roč. - bude určeno odpoledne
Pátek: školní družina do 16 h , UKULELE pro začátečníky,  výuka KYTARY

Odpolední kroužky jsou dobrovolné, zapisujeme na základě odevzdané přihlášky a většina je zahrnuta v ceně školného.

Výtvarná tvorba - vhodná pro žáky od 2. ročníku a starších, přijímáme max. 12 žáků, budou probíhat i venkovní plenéry , placený kroužek

Turisťáček - venkovní pobyty, procházky, výlety do okolí s nejmladšími žáky (školní skaut:)

Sportovky - vhodné pro žáčky 2. ročníku a starších, lekce probíhají buď preferujeme ve venku ( podle počasí) nebo v prostorách tělocvičny OA v Berouně, max. do 15 žáků

Divadelní ( dramatický) kroužek s aktivním zapojením anglického jazyka - výběr podle nadání a zájmu, pro  žáky 1. stupně, max. 15 žáků

Strategické deskové hry - vhodné pro žáky do 2.ročníku a starší výše věkově neomezeno, předpoklad čtení s porozuměním, max. 12 žáků (placený kroužek)

Keramika - vhodná pro mladší žáky od 1. ročníku, max. 12 žáků, příspěvek na materiál

Robotika - vhodné pro starší žáky cca. od 3./4. ročníku , základy programování, práce s technologiemi, virtuální realitou apod., do 10 žáků

Zábavná angličtina - vhodná pro každého, rozdělujeme do skupin podle konverzační úrovně, základ je komunikace v aj, rodilý mluvčí, neomezený počet zájemců

Pro 2. stupeň:

Grafika - počítačová, výtvarná, pochopení práce s Photoshopem, Ilustratorem, základy PR, tvorba Loga webstránek atd.

Hudebně- divadelní kroužek s muzikálovým zaměřením- pro všechny co rádi zpívají, tančí, hrají, vyprávějí,  mají rádi hudbu třeba reprodukovanou, i ale  i ti, co  tvoří třeba kulisy, choreografii:)

Přírodovědný Ekokroužek  - poznáváme přírodu jinak v souvislostech, pobyty venku, pozorování, základy ekologie, Ekoprojekty

ŠKOLNÍ DRUŽINA:

Paralelně k zájmovým útvarům/kroužkům funguje školní družina pro děti, které nejsou na kroužek v daný den přihlášené. Školní družina je každý den v čase od 14 - 16h. Pobyt ve školní družině je zahrnut v ceně školného. ŠD má svůj program, který je na každý den tématicky zaměřen.

V rámci ŠD probíhá i čtenářská dílna a zaměřujeme se zejména na pobyt venku.

ŠD upřednostňuje pobyt žáků mladších ročníků. Pokud kapacita umožňuje lze přihlásit do ŠD i žáky 4. a 5. ročníku do školního klubu

HRA NA KYTARU:

Nabízíme výuku hry na kytaru (akordová) v rozsahu výukové lekce - 50min.

Středa a pátek

Cena: 150 Kč/h/žák. Je nutné se předem přihlásit na každé pololetí. Úhrada je za 15 lekcí na pololetí, které budou vždy odučeny. Náhrada za nepřítomnost žáka není možná.

Cílem není hra podle not, etudy a podobně, cílem je naučit děti zahrát akordový doprovod, kde nosnou melodií je zpěv hráče a dalších zpěváků. Výuku začínáme v jednoduché tónině D-dur, která je take zdravá a vhodná pro hlasivky dětí před mutací. Postupem výuky se přechází i k jiným toninam, zkvalitnění práce pravé ruky a schopnosti transpozice z tóniny do tóniny.
Do hodin integrujeme hudební nauku velmi nenásilně a nenápadně, vždy tvoří 10% času z lekce. Součástí hodin je zpěv a rytmizace.
U dětí není něco jako "nemá vlohy", každé dítě má vlohy a pokud se trénují a dítě praktikuje hudbu, má vždy úspěch.

Výuka kytary bude otevřena pro max. 6 žáků najednou, v případě většího zájmu otevřeme více termínů.

JAZYKOVÉ lekce:  nabídka  RUSKÝ a FRANCOUZSKÝ JAZYK, dojednáváme čínštinu, (výuka AJ a NJ je u nás ve škole povinná)

Nabízíme výuku doplňkových cizích jazyků pod vedením lektorů - rodilých mluvčí se znalostí českého jazyka . Lekce 60min.

Lekce budou otevřeny pouze při minimálním počtu přihlášených žáků 5.

Cílem je zábavnou formou začít komunikovat ve vybraném jazyce. Od počáteční znalosti pár slovíček a větných spojení až po schopnost domluvit se v určitých situacích. Chceme, aby nás to bavilo a chtěli jsme se dorozumět a porozumět v jiném než českém jazyce.